Wyjątkowe spotkanie z Alicją Patey-Grabowską

Już 30 stycznia odbędzie się spotkanie autorskie z Alicją Patey-Grabowską. Wybitna poetka, tłumaczka, krytyczka literacka, autorka sztuk scenicznych i utworów dla dzieci opowie o swojej najnowszej książce Kochać – zapomnieć?

Oficyna wydawnicza Silver ma przyjemność zaprosić wszystkie czytelniczki oraz czytelników na wyjątkowe spotkanie z Alicją Patey-Grabowską. Będziemy rozmawiać o najnowszych książkach autorki, przede wszystkim o zbiorze opowiadań i wierszy Kochać – zapomnieć?

Informacje organizacyjne

  • 30.01.2023, godz. 18:00
  • sala konferencyjna Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego (tzw. plomba), ul. Koszykowa 28, Warszawa
  • wstęp wolny

Wanda, bohaterka Kochać – zapomnieć?, opowiada o dojrzałej miłości, a jednocześnie wspomina całe swoje życie. Jej losy związane są z Warszawą – podobnie jak autorki książki, która przeżyła powstanie warszawskie, stan wojenny, czy współcześnie protesty i uwięzienie w pandemii. Dzięki wspaniałemu językowi opowieści ta osobista historia uzyskuje wymiar uniwersalny.

Alicja Patey-Grabowska jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród. Za swoją działalność artystyczną została odznaczona medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis przez Ministra Kultury i Sztuki.

Spotkanie autorskie poprowadzi Ewa Gruda, literaturoznawczyni i promotorka kultury

Zapraszamy!

Jeden komentarz

  1. Bardzo warto było!

    A nawet przygotowana poszłam – nie na piątkę, ale chociaż na trójkę (przeczytałam była dwa tomiki wierszy pani Alicji). W sumie żałuję, że nie zabrałam żadnych pieniędzy, więc siłą rzeczy nie mogłam kupić książki, a przyznać trzeba, że i pani Alicja, i pan Wojciech mówili bardzo sensownie i mogli zachęcić do lektury. Pani również pięknie poprowadziła wieczór! Cóż, skoro tylko książka dotrze do mojej Fabryki – a powinna, chyba że zmieniły się przepisy o e.o. – to sobie wypożyczę. Troszkę przesadziłam, pisząc kiedyś, że na kota i książkę zawsze się znajdzie miejsce… Książki trzymam już na parapecie, a nie jest to dla nich najlepsze miejsce.
    Kłaniam się pięknie i do kolejnego spotkania!

    Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *