Powieść „Wbrew pozorom” zgłoszona do Nagrody Literackiej ZLP

Debiutancka powieść Hanny Bilińskiej – StecyszynWbrew pozorom” została zgłoszona do Nagrody Literackiej Związku Literatów Polskich im. Andrzeja K. Waśkiewicza. Mamy nadzieję, że powieść zostanie doceniona i nasza autorka zdobędzie wyróżnienie!

„Wbrew pozorom” to powieść, która ukazała się w maju br. nakładem naszego wydawnictwa. Jest to historia o miłości, która może zdarzyć się w każdym wieku i że każdy gdzieś ma swoją połówkę.

Głównym bohaterem jest Adam, który niegdyś stracił osobę, którą kochał. Kiedy znów się pojawiła, okazało się, że kocha kogoś innego. Adam więc szukał miłości gdzie indziej. Jego żona jednak wyszła za niego, aby zrobić na złość swojemu chłopakowi. Oboje nie byli szczęśliwi w tym związku, a niespełniona miłość położyła się cieniem na ich relacji. Na domiar złego Eleonora – żona Adama – nie potrafiła zaakceptować małżeństwa swojego syna, wyładowując na synowej swoją frustrację. To spowodowało, że młodzi zostali zmuszeni, aby zawalczyć o siebie i swoją miłość.

Tymczasem Adam odnajduje swoją byłą miłość i przypomina sobie o swoim wielkim uczuciu do niej. Jednak ma swoje życie, żonę, rodzinę…

Powieść została zgłoszona do Nagrody Literackiej Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze. Powoływana przez zarząd kapituła nominuje do nagrody trzy spośród wszystkich zgłoszonych autorów, biorąc pod uwagę całokształt twórczości lub utwory wydane w ostatnim czasie. Nominacja nastąpi do 19 listopada. Spośród nominowanych osób kapituła wybiera jedną, która otrzymuje nagrodę. Ogłoszenie i wręczenie Nagrody odbędzie się podczas gali 26 listopada w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *