Lepsze czasy – Paulina Płatkowska

Lepsze czasy – streszczenie

Nad małżeństwem Wisi i Tadeusza pojawiają się ciemne chmury. A raczej czerwona sukienka, rude włosy i zachwycające francuskie „r”. Czy można stracić głowę po siedemdziesiątce? Oczywiście! Zwłaszcza jeśli dotąd wiodło się przykładne życie, a w głowie kołacze się pytanie: „Jak nie teraz, to kiedy?”.

Wisia musi to przegadać z przyjaciółkami. Szkopuł w tym, że Lonia pomieszkuje we Włoszech, a Halina co rusz znika gdzieś z Romkiem. Na jej prośbę stawiają się niezawodnie i razem szukają rozwiązania. Trzeba powiedzieć, że dość twórczo!

Trzy przyjaciółki znów spacerują po lesie i rozmawiają. Znajdą też czas, żeby się przebadać i odświeżyć swój wygląd. Wiedzą, że najbardziej pociągający jest ktoś pewny siebie, szczęśliwy i promienny. Nawet własna żona.

Seria „Bądź dobrej myśli” – powieści o dojrzałej przyjaźni

Pełna ciepła i humoru kontynuacja powieści Bądź dobrej myśli z bohaterkami tak prawdziwymi jak znajome z sąsiedztwa! Kolejny tom to „Jasna sprawa„.

Lepsze czasy to jubileuszowa − dziesiąta książka w dorobku Pauliny Płatkowskiej (nie licząc tych, które ukazały się wyłącznie w formie audiobooków). Od wydania pierwszej powieści znacznie zmieniło się podejście autorki do pisania. Kiedyś najbardziej kusiły ją popisy: zdania pełne kunsztownych słów i zawoalowanych znaczeń.

Dziś myśli, że literatura obyczajowa powinna stanowić przede wszystkim wsparcie i inspirację dla czytelników. Może być napisana zwyczajnie, bez ozdobników, takim językiem, jakim się rozmawia z prawdziwą przyjaciółką – bo w dziwnych czasach, jakie nam się właśnie przydarzyły, najważniejsze jest podnoszenie się nawzajem na duchu, roztaczanie ciepła, rozbawianie, a także podsuwanie rozwiązań, które być może dotąd nie przyszły nam do głowy.

Przeczytaj fragment powieści „Lepsze czasy”:

Poniżej znajduje się rozdział 3 z książki „Lepsze czasy” do pobrania. Życzymy miłej lektury.

Fragment ksiażki w pliku PDF (rozdział 3) do pobrania

Patronat medialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *