Ostatnia premiera tego roku – „Kochać Zapomnieć?” Alicji Patey-Grabowskiej

Wraz z zakończeniem roku szykujemy w naszym wydawnictwie nową premierę – książkę inną od wszystkich w naszej ofercie, ale także poruszającej problemy kobiet. Już 25 października dostępny będzie zbiór opowiadań Alicji Patey-Grabowskiej Kochać Zapomnieć?.

Los kobiet od wojny aż po współczesność

Książka Kochać Zapomnieć? Alicji Patey-Grabowskiej to wspaniały zbiór opowiadań o wątkach autobiograficznych opatrzony zdjęciami autorstwa Wojciecha Męczyńskiego. Historie opisane w opowiadaniach prowadzą czytelnika od czasów drugiej wojny światowej aż do współczesności. Autorka w sposób uniwersalny przedstawia los kobiety w Polsce i Warszawie lat czterdziestych, siedemdziesiątych, dziewięćdziesiątych. Mówi o czasach, których sama była świadkiem i uczestniczką  – aż po bieżące wydarzenia: pandemię i wojnę w Ukrainie. Kochać Zapomnieć? to książka idealna na prezent.

Alicja Patey-Grabowska – dorobek literacki autorki

Autorka naszej najnowszej powieści to poetka, autorka książek dla dzieci, krytyk literacki, a także autorka sztuk scenicznych. To również laureatka wielu wielu krajowych i międzynarodowych nagród. W maju 2022 roku za zasługi dla kultury polskiej otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej nadawaną przez redakcję pisma społeczno-literackiego „Temat”. W czerwcu tegoż roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Sztuki medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jak sama mówi o sobie: „O autorze najczęściej mówią jego utwory. A bohaterka książki Kochać – zapomnieć?  jest jakby moim alter ego. Tak jak ona w dzieciństwie przeżyłam wojnę i powstanie warszawskie. Jak ona wiem też, co to macierzyństwo, niespełnienie w miłości, a potem spełnienie − i to w późnym wieku (chociaż jeśli chodzi o wiek, to jestem zwolenniczką modnego we Francji powiedzenia: „Mam 25 lat, i tak dalej, i tak dalej”).

Czas sama zatrzymuję między innymi życzliwością oraz ciekawością ludzi i świata, uprawianiem hobby i ruchem (jeszcze do niedawna grałam w siatkówkę). Uwielbiam spacery i przyrodę. Szczególnie fascynują mnie drzewa, które maluję. Interesuje się astronomią, która pozwala spojrzeć na losy i zachowania ludzkie z innej perspektywy. Wrażliwość i czułość na świat odzwierciedlają moje utwory.”

Zapraszamy i polecamy!

Patronat medialny

czytam duszkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *