Książki dla seniorów – duży druk i srebrni bohaterowie

Czytanie jest jedną z ulubionych rozrywek seniorów i nie bez powodu. Relaks z dobrą książką jest korzystny dla osób w każdym wieku, ale dla seniorów wręcz wskazany! Zgłębianie fabuły ciekawej powieści może bowiem zmniejszyć stres, zapewnić stymulację umysłową, a nawet poprawić pamięć. Starsze osoby, które mają problem ze wzrokiem, mogą jednak mieć problem z czytaniem drobnym drukiem, ciężko też znaleźć literaturę, która poruszają problemy tej grupy. Wydawnictwo SILVER wyszło naprzeciw tym przeszkodom, oferując książki dla seniorów z dużym drukiem i bohaterami w srebrnym wieku.

Kiedy czytanie staje się wyzwaniem

Czytanie to wspaniała i wzbogacająca rozrywka dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy wybierasz zabawną i lekką powieść obyczajową, czy nieco poważniejszą książkę opartą na faktach, czytanie jest sprawdzonym sposobem na utrzymanie umysłu w dobrej formie, poszerzenie słownictwa i przeciwdziałanie depresji, która często dotyka ludzi starszych. Co więcej, czytając przed snem, lepiej zasypiamy, wyrównujemy tętno i oddech oraz redukujemy poziom stresu. Wiele starszych osób uwielbia czytać, lecz nie zawsze może to robić ze względu na zmiany, które towarzyszą przejściu w silverowy wiek. Do tego w księgarniach po prostu brak jest powieści, których główni bohaterowie są osobami starszymi. Oferta naszego wydawnictwa rozwiązuje wiele z opisanych problemów. 

Książki dla seniorów z dużym drukiem

Badania sugerują, że aż co trzecia osoba w podeszłym wieku cierpi na jakąś chorobę oczu, która powoduje pogorszenie jakości widzenia. Nasze oczy z czasem słabną nie tylko z powodu chorób. Już po czterdziestce pojawiają się pierwsze problemy ze wzrokiem, tak zwana prezbiopia, czyli starczowzroczność. Przez tę dolegliwość z bliska widzimy mniej wyraźnie, co prowadzi do syndromu długiej ręki – odsuwamy etykiety, książki i drobne przedmioty coraz dalej od oczu, by móc cokolwiek przeczytać i wyostrzyć tekst. Problemy te utrudniają czytanie i sprawiają, że seniorzy zniechęcają się do tej korzystnej dla ich zdrowia formy relaksu.

Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą sprostać trudnościom ze wzrokiem w starszym wieku:

  • Poznaj ofertę naszego wydawnictwa. Wszystkie książki, które publikujemy, mają WYGODNY DUŻY DRUK, dzięki czemu czyta się je wygodnie, a wzrok nie męczy się tak bardzo, jak w przypadku normalnego druku. DUŻE LITERY to standard w książkach SILVERA. Książki SILVERA mają szeryfową czcionkę 14 punktów i interlinię 1,5 punktu, co również poprawia komfort czytania,
  • Przekonaj się do elektronicznych czytników. Urządzenia te zazwyczaj mają dobrze oświetlone ekrany i w prosty sposób, jednym kliknięciem, umożliwiają powiększenie rozmiaru czcionki na wirtualnej stronie, co jest niezwykle wygodne. Jeśli przekonasz się do czytnika, możesz czytać nasze książki w formie e-booków. Zapraszamy na naszą półkę z powieściami SILVERA w Legimi oraz w Woblinku.
  • Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Może wystarczy ci lampka, którą można przypiąć do książki? Albo taka, która umożliwia skierowanie światła wprost na tekst.

Ciekawe książki dla seniorów

Ile ludzi, tyle gustów czytelniczych. Każdy ma inne preferencje: jedni lubią powieści historyczne, inni biograficzne, a kolejni nieco lżejszą literaturę obyczajową. Na szczęście wybór książek jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. My proponujemy powieści opisujące historie z życia wzięte oraz bohaterów, z którymi można się utożsamić. W odróżnieniu od innych wydawnictw główne postaci w naszych książkach to osoby dojrzałe lub bardzo dojrzałe – silverzy (stąd nazwa wydawnictwa). Staramy się, aby tytuły, które wybieramy do naszego portfolio, przybliżały problemy ludzi starszych, żeby bawiły, wzruszały, motywowały czy skłaniały do refleksji. W naszej ofercie są zarówno książki lekkie, zabawne i optymistyczne, jak i poruszające tematy dojrzałej miłości, prawdziwej przyjaźni czy stosunków międzyludzkich (matka i córka, toksyczne relacje).

Specjalnie dla osób starszych polecamy serię Pauliny Płatkowskiej, w której bohaterkami są trzy przyjaciółki w bardzo dojrzałym wieku, emerytki, które poznały się na zajęciach z ceramiki w lokalnym domu kultury. Mimo że Wisia, Halina i Lonia są bardzo różne pod względem charakterów, poglądów i stylu życia, nie przeszkadza im to się wspierać, doradzać sobie, a przede wszystkim inspirować się wzajemnie do zmian. Paulina Płatkowska jest mistrzynią pogodnej, lekkiej opowieści, która bawi i zmusza do refleksji. Podobnie zachwyci też jej najnowsza książka „To, czego szukasz, szuka także ciebie„, której główna bohaterka Barbara jest… bestsellerową pisarką! Na pewno będą świetnym wyborem na prezent dla babci, mamy czy cioci.

Kolejną pozycją, której główną bohaterką jest seniorka, to „Tyle nowych dróg” Agnieszki Olejnik. Marysia przez lata tkwiła w toksycznym związku i nie zdawała sobie sprawy, że jej życie nie powinno tak wyglądać. Dopiero powrót z emigracji jej długo niewidzianej siostry i wspólne rozmowy kobiet rzuciły nowe światło na małżeństwo i styl życia Marysi. Jak się potoczyły jej losy? Czy powzięła właściwe decyzje? Żeby się tego dowiedzieć, koniecznie sięgnijcie po lekturę!

Powieść „Wbrew pozorom” Hanny Bilińskiej – Stecyszyn porusza problem złych życiowych wyborów, których bohaterowie dokonywali często wbrew sobie, a których konsekwencje rzutują na całe ich dalsze życie. Eleonora jest sfrustrowaną kobietą – nieustannie tęskni za kimś z przeszłości, z kim nie udało jej się związać przez swoje decyzje i różne okoliczności. Żal i niespełnienie determinują jej stosunek do małżeństwa syna. Jest naprawdę toksyczną matką i teściową, uprzykrza życie młodym i sprawia, że ich związek staje na skraju rozpadu. Co z tego wyniknie, jaką drogę wybiorą pozostali bohaterowie powieści?

Prezent na Dzień Babci, prezent na Dzień Matki

Nasze książki idealnie nadają się na prezent dla babci czy dla mamy. Piękne okładki przyciągają wzrok, a elegancka wstążka z kokardą, którą obwiązana jest okładka sprawia, że taki prezent nie wymaga dodatkowej oprawy. Do wybranych książek dodajemy drobne gadżety i ręcznie szyte woreczki, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia nasze książki. Kupując nowości, możemy liczyć też na autograf autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *