Już wkrótce nowa książka!

Już niedługo w naszym portfolio pojawi się nowy tytuł. Będzie to powieść Pauliny Płatkowskiej „Bądź dobrej myśli”. O czym jest ta książka?

Wisia, Halina i Lonia znają się jak to w małych miasteczkach: niby od lat, lecz bez głębszej zażyłości. Szczęśliwym trafem zapisują się do domu kultury na te same zajęcia z ceramiki. Od słowa do słowa, od jednego wspólnego spaceru do drugiego stają się sobie coraz bliższe i coraz bardziej nawzajem potrzebne.

Na pierwszy rzut oka dzieli je wszystko: mają różne sytuacje rodzinne, statusy społeczne, style życia… Co więcej, mają ugruntowane poglądy na siebie, świat czy sferę duchową. Gdyby ktoś próbował zmienić je na siłę, pewnie nic by nie wskórał, lecz jeśli za przykład innego podejścia do życia służy przyjaciółka (albo i dwie!), osoba, którą się lubi i szanuje, zmiana nadchodzi jak cicha woda − niezauważalnie, a skutecznie. I czasami wszystko wywraca do góry nogami!

Powieść utkana jak quilt: z nitek szarych i zielonych, srebrnych i złotych; z codzienności i świąt, radości i wzruszeń, dołków i górek. Nitkę czasem trzeba spruć, czasem jakiś fragment trzeba przeszyć od nowa, jeden materiał przykryć innym – w efekcie jednak otrzymujemy historię o życiu − jak makata pełną barw, kształtów i ekspresji.

Autorka z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu pisarka, autorka powieści dla dorosłych i młodzieży, bajek i słuchowisk. Ma ciągle poszerzający się zbiór fascynacji pt. „gdybym nie pisała książek, tobym była…”. W zbiorze tym mieszczą się już pozycje: ogrodnik, chórzysta, muzyk w orkiestrze symfonicznej, entomolog, dendrolog, pszczelarz i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *