Nasze autorki

Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska

Warto poczekać
Jeszcze chwilę

Przygotowując się do tworzenia nowej książki, zawsze uczy się czegoś ciekawego. Warto poczekać sprawiło, że posadziła w wielkich słojach trzy lasy, zrobiła obraz z mchu, lemoniadę z batatów i kilkanaście śmierdzących kadzideł.

Maria Fabisińska

Maria Fabisińska

Warto poczekać
Jeszcze chwilę

Jest nieocenionym wsparciem dla Lilki, przy Warto poczekać – jako rasowa Silverka – konsultowała dobór wątków i rozwiązania fabularne. Ludzie, nawet całkiem obcy, chętnie opowiadają jej swoje historie, a ona wymyśla ciągi dalsze. 

Agnieszka Olejnik

Agnieszka Olejnik

Tyle nowych dróg

W jej książkach wiele jest historii z życia wziętych. Postać Marii wzorowana jest na kilku kobietach – ofiarach przemocy psychicznej. Z kolei inspiracją do stworzenia postaci Laury oraz Iwonki były historie jej dawnych uczennic.

Paulina Płatkowska

Paulina Płatkowska

Bądź dobrej myśli

Współautorka/autorka ośmiu powieści obyczajowych, opowiadań publikowanych w prasie kobiecej; felietonistka, redaktor, korektor, recenzent, wydawca, tłumacz, ghostwriter. Prywatnie: żona pszczelarza i „złotej rączki”, mama trzech córek.
Halina Bilińska Silver oficyna Wydawnicza

Halina Bilińska - Stecyszyn

Wbrew pozorom

Zaczęła pisać dopiero jako emerytka, kiedy praca w szkole przestała ją absorbować. W swoich tekstach często wraca do czasów młodości, a historie jej bohaterów są z życia wzięte. Prywatnie uwielbia kontakt z naturą i spływy kajakowe.