Zaczęła pisać dopiero jako emerytka, kiedy praca w szkole przestała ją absorbować. W swoich tekstach często wraca do czasów młodości, a historie jej bohaterów są z życia wzięte. Prywatnie uwielbia kontakt z naturą i spływy kajakowe.
Pisarka z wyboru, finansistka z wykształcenia. Certyfikowany tutor, coach i mentor, a co ważniejsze praktyk dobrego życia. Uczy, jak poznawać siebie i zmieniać swoje życie na lepsze. Ma bardzo kreatywnego syna, który jest jej wielką inspiracją.
Przygotowując się do tworzenia nowej książki, zawsze uczy się czegoś ciekawego. Warto poczekać sprawiło, że posadziła w wielkich słojach trzy lasy, zrobiła obraz z mchu, lemoniadę z batatów i kilkanaście śmierdzących kadzideł.
Była dużym wsparciem dla Lilki, przy Warto poczekać i Jeszcze chwilę – jako rasowa Silverka – konsultowała dobór wątków i rozwiązania fabularne. Ludzie, nawet całkiem obcy, chętnie opowiadali jej swoje historie, a ona wymyślała ciągi dalsze.
Dorota Gellner to wszechstronnie utalentowana poetka, prozaik i autorka ponad stu książek, słuchowisk oraz sztuk teatralnych dla dzieci. Znana z tekstów piosenek takich jak „Zuzia - lalka nieduża” i „Ogórek wąsaty”. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz Orderu Uśmiechu.
Dziennikarka i absolwentka prawa. Jej debiutancka powieść to odskocznia od pisania tekstów branżowych: o cenach, wynikach firm i zmianach strategii. Prywatnie mama dwójki dzieci i właścicielka dalmatyńczyka.
Jest edukatorką seksualną, terapeutką par i psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia. Uważa, że każdy niezależnie od wieku może cieszyć się zdrowiem intymnym i udanym życiem seksualnym. Razem z Olgą Żukowicz prowadzi podcast, jeździ po Polsce z warsztatami i pisze poradniki dla dojrzałych osób. Nazywają się Srebrny Warkocz.
W jej książkach wiele jest historii z życia wziętych. Postać Marii wzorowana jest na kilku kobietach – ofiarach przemocy psychicznej. Z kolei inspiracją do stworzenia postaci Laury oraz Iwonki były historie jej dawnych uczennic.
Jako pisarka i poetka jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród. Rodowita Warszawianka, w dzieciństwie przeżyła wojnę i powstanie warszawskie. Ciekawa ludzi i świata, prowadzi aktywny tryb życia. Wrażliwość i czułość na świat odzwierciedlają jej utwory.
Współautorka/autorka ośmiu powieści obyczajowych, opowiadań publikowanych w prasie kobiecej; felietonistka, redaktor, korektor, recenzent, wydawca, tłumacz, ghostwriter. Prywatnie: żona pszczelarza i „złotej rączki”, mama trzech córek.
Pisarka, tłumaczka, mecenaska i animatorka kultury. Zdarza się jej przeczytać audiobook, poprowadzić koncert, napisać haiku, zaśpiewać bluesa. W twórczości literackiej zadaje trudne pytania i używa trudnych wyrazów, nie stroni również od tematów tabu.
Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwuletnich studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na UAM w Poznaniu. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG. Razem z Klaudią Żukowicz prowadzi podcast, jeździ po Polsce z warsztatami i pisze poradniki dla dojrzałych osób. Nazywają się Srebrny Warkocz.
Silver Oficyna Wydawnicza wydaje książki dla kobiet w wersji DUŻY, WYGODNY DRUK.
Imprint Sreberko specjalizuje się w wydawaniu książek dla dzieci