Agnieszka Olejnik

Agnieszka Olejnik

Polonistka i anglistka, mama trzech synów oraz właścicielka dwóch psów i jednego kota. Odkąd zamieszkała w domu na skraju lasu, pod wielkimi dębami, codziennie budzi się z uczuciem spokoju w duszy
i zwyczajnego szczęścia. Święcie wierzy, że to dzięki bliskości drzew.
W młodości szybowniczka i wielbicielka speleologii. Zapalona podróżniczka – odwiedziła, m.in. Czarnogórę, Bośnię, Rumunię, Estonię, Sycylię, zjechała całą Skandynawię, by dotrzeć do Nordkapp. Góry,
a zwłaszcza Tatry, kocha miłością niemal romantyczną. Uwielbia książki, fotografowanie przyrody, zdrową kuchnię i swój ogród.

Więcej o Agnieszce Olejnik i jej książkach dowiesz się ze strony internetowej: www.agnieszkaolejnik.pl

 

W moich książkach wiele jest historii z życia wziętych. Naprawdę spotykam takie osoby. Postać Marii wzorowana jest na kilku kobietach – ofiarach przemocy psychicznej. Z kolei inspiracją do stworzenia postaci Laury oraz Iwonki były historie moich dawnych uczennic. Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo – w każdej opowiedzianej przeze mnie historii ukryte jest ziarenko prawdy.
Gdybym po prostu opisała rzeczywistość, bez wątpienia znalazłby się ktoś, kto zarzuciłby mi nadmiernie bujną wyobraźnię. Przesiewam więc realne życie przez sito oczekiwań czytelniczych, dawkuję je i filtruję… by w końcu i tak opowiedzieć, jak było naprawdę.